Agate Balode. Visi novadi vienā vietā

Pirms kāda laiciņa es kopā mammu un māsīcu devos uz Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju, par kuru vēlos jums pastāstīt.

Ieradāmies tur jau ļoti agri no rīta, bet biju pārsteigta, ka tur jau bija pilns ar cilvēkiem. Vispirms paēdām brokastis Priedes krogā, tad devāmies visu apskatīt.

Mēs kopā izstaigājām trīs no četriem novadiem. Sākām ar Kurzemi, kur manu uzmanību visvairāk piesaistīja pagarš koka stabs ar piekārtu koka plāksnīti un āmuriņu, tāpat manu uzmanību piesaistīja graudu dzirnavas.

Tālāk devāmies uz Vidzemes pusi. Tur manu uzmanību piesaistīja vārāmais namiņš jeb slietenis.

Tad bijām tik ļoti nogurušas, sapratām, ka nevarēsim izstaigāt visu, tādēļ izvēlējāmies iet uz Latgali. Man tur ļoti patika mazā baznīciņa, kuras tornis man atgādināja tādu kā ķiploku uz kāta.

Man diezgan nepatika tas, ka puse no vietām, kuras gribējām apskatīt, bija ciet. Arī mājaslapa mani mazliet sarūgtināja, jo, kad meklēju karti, vajadzēja kārtīgi papūlēties. Nepatika arī, ka bija noņemtas lielās šūpoles.

Mani iepriecināja tas, ka bija darbinieki, kuri bija saģērbušies tā novada tautastērpos. Bija arī ļoti skaisti ziedi un, protams, ļoti garšīgs ēdiens. Kā arī bija ļoti skaisti dabas skati.

Noteikti ieteiktu šo vietu, jo var ļoti labi atpūsties un izbaudīt skaistumu.

Foto: brivdabasmuzejs.lv

Agate Balode