Drēbju muzejā

Kādā jaukā dienā es ar draudzeni un viņas tēti apmeklēju Modes muzeju. Muzejs atrodas Rīgas centrā, Grēcinieku ielā 24–1. Pie tā ieejas ir tematiska kafejnīca un suvenīru veikals, pie kura bija izliktas dažas lapiņas, spalva un tinte, lai varētu pamēģināt rakstīt kā senajos laikos, kad pildspalvu vēl nebija. Varēja uzrakstīt muzejam kādu novēlējumu, bet mēs ar draudzeni vienkārši rakstījām alfabētu, jo nevarējām paspēt neko vairāk.

Man šķita interesanti, ka, muzejā ieejot, bija iespēja uzvilkt kaut ko līdzīgu senajiem tērpiem no viduslaikiem. Es uzvilku melnus, kuplus svārkus un staigāju tajos pa muzeju.

Man ļoti patika muzeja iekārtojums, jo gandrīz visas sienas un krēsli un viss pārējais bija veidoti antīki kā senajos laikos, lai saskanētu ar tērpiem, kuri tur bija izstādīti. Neviena mūsdienu laika tērpa galvenokārt tur nebija. Muzejs bija salīdzinoši mazs. Tajā bija kādas četras vai piecas istabas, es īsti neatceros. Man visvairāk patika pēdējā istaba, kurā bija izkārtoti dažādu laikmetu tērpi pēc kārtas, secībā no senākā. Katru vitrīnu izgaismoja un skanēja laikmetiem atbilstoša mūzika. Izstāde sākās ar seniem viduslaiku vai vecākiem tērpu atdarinājumiem un beidzās ar kaut ko līdzīgu 2000. gadu diskotēkas tērpiem.

Vislabākais muzejā bija tas, ka tur bija daudz dažādu spēļu un testu, kurus varēja izspēlēt. Pie ieejas varēja paņemt viktorīnas lapu un atzīmēt tajā, kur muzejā atrodas dažādi priekšmeti. Kad tas izdarīts, lapu varēja iesniegt reģistrācijā un saņemt grāmatzīmi. Bija arī tests uz A4 lapas, kuru izpildot, varēji uzzināt, kādam modes dizaineram tu un tavs stils līdzinās (es līdzinos Koko Šanelei, oof! un, izrādās, man pat ir krekliņš ar viņas dizainu!). Vēl vienā no spēlēm bija izveidoti vairāki sagriezti un kopā sajaukti melnbalti dažādu dizaineru portreti, kurus vajadzēja salikt tā, lai izveidojas pareiza sākuma bilde (es saliku vairākus, tikai dizaineru vārdus neuzzināju). Bija arī spēle, kurā varēja veidot dažādus ornamentus no krāsainām lentītēm, kā to darījuši slaveni apģērbu veidotāji (es uztaisīju vienu puķi pēc paraudziņa).

Mēs muzejā pārvietojāmies ar gidi, viņa prata plaši izstāstīt un paskaidrot. No gides stāstītā un arī no visa muzeja kopumā man visinteresantākās likās dažādās senu laiku, kā arī ne tik tālu laiku kurpes. Gandrīz katrai no tām bija savs stāsts, un tās noteikti bija viskrāšņākās lietas muzejā. Man atmiņā palika baleta kurpes uz milzīgiem papēžiem un krokši uz papēžiem!

Es ļoti labi pavadīju laiku Modes muzejā un ieteiktu to apmeklēt visiem, kurus interesē drēbes. Tikai svārki, ko sākumā uzvilku, ar laiku kļuva neērti, es vienā vietā iesprūdu durvīs, un man palika karsti, un tad es atgriezos pie ieejas un atdevu svārkus sekretārei aiz letes.

 

Attēls no Modes muzeja arhīva

Totoro

6. klases skolniece