Kā runāt par vēsturi, no kuras mums kauns? Muzeju izglītības izlaušanās mokas

Izlaušanās istabas, koprades telpas, interaktīvas ekspozīcijas un izstādes, virtuālā realitāte — labākie muzeji Latvijā iet kopsolī ar laiku, iemēģinot roku arvien jaunu tehniku un metožu pielietojumā. “Latvijas skolas somas” projekts ir devis papildus grūdienu muzejiem neformālās izglītības tirgū virzīt jaunus pakalpojumus un produktus. Arī par autoritārās pagātnes tēmu.
Kā ar to veicies un vai subsidētais skolu grupu pieplūdums turpināsies arī pēc projekta noslēguma? Kādam jābūt muzeju izglītības piedāvājumam, lai tas būtu interesants skolu audzēkņiem, viņu vecākiem un pedagogiem?

Šī ekspertu diskusija turpina Žaņa Lipkes memoriāla ierosinātās sarunas par drosmi Lipkes 120 gadu jubilejas programmas ietvaros.

Sarunu vada:
Lolita Tomsone, Žaņa Lipkes memoriāla direktore, sabiedriskā aktīviste.
Sarunā piedalās:
- Ineta Zelča Sīmansone, muzeoloģe, domnīcas Creative Museum vadītāja,
- Elīna Kalniņa, ekspozīcijas "Sirdsapziņas Ugunskurs" veidotāja,
- Valdis Klišāns, vēsturnieks, skolotājs un "Skola2030" eksperts,
- Elizabete Pavlovska, Imanta Ziedoņa fonda "Viegli" izglītības iniciatīvas "Ziedoņa klase" vadītāja.

Organizē: Žaņa Lipkes memoriāls sadarbībā ar festivālu "Lampa".
Vieta: Rīgā, SWEDBANK IZGLĪTĪBAS STUDIJA, adrese: Balasta dambis 15, skvēriņā pie Swedbank Centrālās ēkas, Rīgā.
Reģistrācija: 100 skatītāju vietas brīvdabā, zem klajām debesīm. Bez iepriekšējas reģistrācijas. Apmeklētāji tiks aicināti ieņemt vietas dzīvās rindas kārtībā.

diskusija_LAMPA.jpg
Creative Museum