Ziemeļu zvaigzne. Top pilnmetrāžas animācijas filma par Nikolausu fon Himzelu

Režisors un mākslinieks Kārlis Vītols uzsācis animācijas pilnmetrāžas “Ziemeļu zvaigzne” veidošanas procesu. Animācija būs veltīta ārstam, kolekcionāram un pirmā Baltijas muzeja radītājam – Niklolausam fon Himzelam (1729 – 1764).

Filmas komandā kā vēstures konsultants darbojas Himzela pētnieks, vēstures doktors Edgars Ceske, ar kura palīdzību scenārijā tiek meklēts līdzsvars starp vēsturiskiem faktiem un plašai auditorijai interesantiem dramaturģijas pavērsieniem.

“Ziemeļu zvaigzne” būs stāsts visai ģimenei, kur kopā ar Himzelu tiks apceļota 18. gadsimta Eiropa, sastopoties ar brīnumainiem cilvēkiem, izgudrojumiem un piedzīvojumiem. Orientēšanās uz plašu auditoriju mudina sapludināt žanra robežas starp pasaku filmu, road movie un vēsturisku drāmu.

2019. gadā Himzela mantojuma pētnieki, domnīca “Creative Museum” komanda, uzrunāja režisoru un mākslinieku Kārli Vītolu radīt animāciju demonstrēšanai 2023. gadā plānotajā izstādē, kas būs veltīta pirmā publiskā muzeja Baltijā 250. gadu jubilejai. Iedvesmojoties no plašā materiāla un Himzela dzīvesstāsta, režisoram Kārlim Vītolam un producentei Sniedzei Kālei radās pārliecība, ka, neskaitot īso izstādes formātu, ir jārada pilnmetrāžas animācijas filma. 2020. gada sākumā VKKF atbalstīja pilnmetrāžas animācijas filmas scenārija rakstīšanu, bet maijā Nacionālais Kino centrs piešķīra daļēju finansējumu projekta attīstīšanai, ļaujot izstrādāt filmas vizuālo stilu un piešķirt personāžiem veidolu.

Filma top ģimenes studijā “Studija kokles”, kuru vada producente un mākslas zinātniece Sniedze Kāle.

Projekta attīstībai iespējams sekot:

studijakokles.com un https://www.facebook.com/Studija-Kokles