Dd studio radošais direktors Jānis Mitrēvics par LNMM pastāvīgās ekspozīcijas veidošanu

Izaicinājumi

Vēsturiski tiek turpināta tradīcija, ka vispirms tiek restaurētas un pārbūvētas telpas un tikai tad ķeras klāt ekspozīcijai.

[Uzsākot darbu], saņēmām mantojumā apgaismojuma un gaismas iekārtas, kas pašas par sevi ir ok, bet [bija izvēlētas] pilnīgi nesaistīti ar veidojamo ekspozīciju. [Saņēmām arī] daļēji izveidotu interjera dizainu, mēbeles, aprīkojumu. Eklektisma stilā celtā celtne tika turpināta veidot pati par sevi, un varu piebilst, ka pati arhitekta koncepcija man šķita laba. Bija iesākta arī stila un viena digitālā medija veidošana. Neturpinot uzskaitīt detaļas, tāds bija starts.

Reālais darba laiks bija 3 mēneši!

Pievienotā vērtība

Uzdevums bija izveidot muzeja ekspozīciju, kurā būtu integrētas šīs dažādās lietas.

Bija jāatmet ambīcijas par to, ko mēs gribam un varam, un profesionāli jāatrisina galvenais jautājums – jārada muzeja ekspozīcija, kurā galvenais ir izstādītie [mākslas] darbi. Bija jāpagatavo ēdiens no tiem produktiem, kas jau bija uz galda!

Kāpēc muzejs?

Uzvarēt vienmēr ir svarīgi! (Tā tāda mana iedoma.) Uzdevums bija veidot jaunu mūsdienīgu muzeja ekspozīciju, un esošās problēmas padara dzīvi interesantāku.

Dd ir radoša komanda, kas risina dažādus uzdevumus, un man šķiet, ka runāt par industriju un arī par ražošanu [mūsu gadījumā] nebūtu precīzi.

Attēli no Dd studio arhīva