Dizaina biroja H2E radošā direktore Ingūna Elere par Tadenavas ekspozīcijas veidošanu

Kāpēc muzejs?

Mūs vienmēr ir interesējis muzejs kā publiska telpa, kurā, izmantojot dizainu un dizaina domāšanu kā instrumentu, tiek nodots vēstījums par attiecīgo tēmu. Nodot vēstījumu precīzi, saistoši, iesaistot apmeklētāju izziņas procesā un iedvesmojot to, arī ir mūsu kā dizaineru lielākais izaicinājums!

Pievienotā vērtība

Lai ekspozīcijas apmeklējums ir impulss tālākām ikkatra apmeklētāja attiecībām ar Raiņa daiļradi. Rosināt interesi, pārdomas par apkārtējās vides nozīmi cilvēka personības attīstībā. Daudzlīmeņu vēstījuma nodošana.

Izaicinājumi

Konkrēti Tadenavā – pretstatā laikmeta digitalizācijai radīt nedigitālu ekspozīciju ar mērķi provocēt apmeklētāja radošo potenciālu, atstājot vietu paša iztēlei. Ekspozīcija kā spēle, rotaļa, rosinot saskatīt, ieraudzīt, saklausīt to, kas, iespējams, veidojis Raini kā personību, ņemot vērā faktu, ka cilvēka personība formējas jau agrā bērnībā un bērnības videi un pirmajiem iespaidiem ir nenovērtējama nozīme tālākajā personības izaugsmē.

Fotogrāfiju autors: Gvido Kajons, no dizaina biroja H2E arhīva