Kristīne Morozova no biedrības Droši un Koši par Ģimenes somu

Kāpēc svarīgi sadarboties ar muzeju?

Biedrības “DROŠI un KOŠI” mērķis ir veidot izglītojošus un attīstošus materiālus, sadarboties ar muzejiem, un popularizēt Latvijas mākslu. Jau 2013. gadā, kad tapa grāmatu sērija bērniem par latviešu vizuālās mākslas klasiķiem “Mazā Mula pēta”, biedrībai izveidojās cieša sadarbība ar Latvijas muzejiem, īpaši ar Latvijas Nacionālo mākslas muzeju (LNMM). Grāmatās tika ievietotas muzeja krājumā esošu mākslas darbu reprodukcijas un uzklausīts mākslas pazinēju viedoklis par grāmatās apskatītām tēmām. Ģimenes soma ir nākošais solis. Tās izstrādes ideju biedrība “DROŠI un KOŠI” uzņēma ar gandarījumu un lielu atbildību, jo produkts paredzēts pirmskolas vecuma bērniem un ir svarīgi, kāda izveidojas pirmā satikšanās ar mākslu.

Pievienotā vērtība

Pievienotā vērtība ir pats produkts – soma, kuras saturs sevī slēpj interaktīvus, taktilus uzdevumus. Tā ir apmeklētāju (ģimeņu) jaunā pieredze, ko viņi iegūs, atnākot uz muzeju. Tā ir iespēja caur spēli un uzdevumiem pavadīto laiku muzejā padarīt daudz aizraujošāku.

Izaicinājumi

LNMM Ģimenes somas izstrādes procesā viens no lielākajiem izaicinājumiem bija izvēlēties vispiemērotāko somas formu. Bija jādomā par to, lai mazajam lietotājam tā nebūtu par smagu, par lielu, par sarežģītu un lai somas un tā satura kvalitāte būtu augstā līmenī un ilgdzīvojoša. Kvalitatīvs darbs arī bija viens no priekšnosacījumiem sadarbības partneru izvēlē. Dizaina izstrādes un ražošanas procesā tika piesaistīti SIA PURPURS “Dizaina papīrlietas” un SIA “Ducis Variations”.

Attēli no LNMM arhīva