LNMM direktore Māra Lāce par muzeja pastāvīgās ekspozīcijas veidošanu

Kāpēc svarīgi sadarboties ar radošajām industrijām?

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs jau daudzkārt ir sadarbojies ar radošās industrijas jomas profesionāļiem – māksliniekiem, dizaineriem, multimediju speciālistiem u.c., visās muzeja struktūrvienībās jau vairāku gadu garumā strādājot pie visdaudzveidīgāko izstāžu iekārtošanas. Katra projekta individuālā atklāsme ir pietiekams radošais izaicinājums gan kuratoram, gan visiem iesaistītajiem.

Sadarbība ar Dd Studio veidojās valsts iepirkuma “Restaurētās un rekonstruētās Latvijas Nacionālā mākslas muzeja ēkas, K. Valdemāra ielā 10, Rīgā, ekspozīcijas koncepcijas ideja” (ID Nr. LNMM 2015/15) rezultātā. Projekta mērķis bija “izveidot Latvijas Nacionālā mākslas muzeja restaurētajā un rekonstruētajā ēkā jaunu, mūsdienīgu, apmeklētājiem draudzīgu un informatīvi bagātu ekspozīciju, kur centrālā loma ir ierādīta pašiem mākslas darbiem, bet tos ietver multimediāla infrastruktūra, kas paplašina apmeklētāju pieredzi, vienlaicīgi netraucējot novērtēt unikālos mākslas darbus” (citāts no projekta pieteikuma).

Darba procesā iesaistīto personu loks bija visai plašs, un katrs pienesa savu šķautni ekspozīcijas izveides sarežģītajā starpdisciplinārajā struktūrā.

Kas ir pievienotā vērtība?

Vērtība pati par sevi ir radītais gala produkts. Pievienotā vērtība noteikti ir prasmes, kas radās darba procesā, t.sk. muzeja darbiniekiem.

Izaicinājumi

Mācīties strādāt daudz lielākā komandā un saprast, ka katra darba izpilde “prasa” noteiktu laika limitu (tik vienkārši!).

Attēli no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja arhīva