Mobilā aplikācija Himzela muzejs: redzēt pasauli kā vienu

Mobilā aplikācija Himzela muzejs ir vieta, kur no jauna vienkopus skatāmi priekšmeti, mākslas darbi un dokumentārās liecības saistībā ar Rīgas ārsta, kolekcionāra un pirmā sabiedriskā muzeja Baltijā (1773) iedibinātāja Nikolausa fon Himzela (1729–1764) Rīgas pilsētai novēlēto daudzveidīgo mantojumu.

Simboliskā nozīmē Himzela muzejs ir atgriešanās pie apgaismības laika universālā tipa muzeja, kurš redz pasauli kā vienu.

2023. gadā apritēs 250 gadu, kopš dibināts vēsturiskais Himzela muzejs, kurš uzskatāms par pirmsākumu trim lieliem Rīgas muzejiem – Rīgas vēstures un kuģniecības muzejam, Latvijas Dabas muzejam un Latvijas Nacionālajam mākslas muzejam.

Aplikācija veidota, izmantojot Second Canvas platformu Eiropas Savienības atbalstīta projekta scModules ietvaros, kas palīdz muzejiem radīt multimediālu mākslas pieredzi, apvienojot īpaši augstas izšķirtspējas attēlus ar interaktīvu stāstu stāstīšanu.

Second Canvas ir Madpixel – pasaules līdera īpaši augstas izšķirtspējas digitalizācijas uzņēmuma – produkts. Madridē bāzētais Madpixel strādā ar sadarbībai atvērtiem pasaules muzejiem inovatīvu digitālo produktu radīšanā, kas apvieno labāko no mākslas, radošuma, dizaina un tehnoloģijām. Madpixel sadarbības partneru vidū ir, piemēram, PRADO, Mauritshuis, San Telmo, Balenciaga, Thyssen-Bornemisza u.c.

Himzela muzejā skatāma materiālu izlase no Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja, Mākslas muzeja Rīgas Birža un Latvijas Universitātes Akadēmiskās bibliotēkas Rokrakstu un reto grāmatu nodaļas. Aplikāciju iecerēts turpināt papildināt, iesaistot jaunus sadarbības partnerus un attīstot papildu funkcijas.

Vēsturiskais 18. gadsimta Himzela muzejs un tā dibinātāja-tēva persona ir atslēga uz Baltijas muzejniecības tradīcijas sākumu. Tuvojoties šīs tradīcijas 250. gadu slieksnim, mobilā aplikācija Himzela muzejs ir solis virzienā uz pilnīgāku tās izpratni un ievada Baltijas muzejniecības 250. gadu jubilejas programmu.

Domnīca Creative Museum ir Second Canvas scModules Himsel museum projekta koordinators. Projektu līdzfinansē Eiropas Savienības programma Horizon 2020.

Vairāk informācijas par scModules projektu:

Aplikācija pieejama:

Apple iOS un Android platformās

Papildu informācija:

Raivis Sīmansons, PhD

Domnīca Creative Museum

+ 371 28819744

raivis.simansons@gmail.com

www.creativemuseum.eu

Raivis Sīmansons

Muzeologs PhD, Žaņa Lipkes memoriāla kurators | PhD in Museum Studies, Curator Žanis Lipke Memorial

Ineta Zelča Sīmansone