TAADA AADA dizainere Kristiāna Kalniņa par īslaicīgo tetovējumu komplektu “Māksla”

Kāpēc ir interesanti sadarboties ar muzeju?

Muzeja ekspozīcijās un kolekcijās esošās bagātības, iespēja tās iepazīt citā rakursā un strādāt ar tām, ir visnotaļ reta un unikāla izdevība. Tas ir gluži kas cits, nekā apmeklēt muzeju kā skatītājam, bet tā ir iesaistīšanās, piedalīšanās, veidojas citādas attiecības ar mākslas darbiem, citāds skatījums uz māksliniekiem. Darba procesā katra glezna un katrs motīvs tiek iepazīts tuvplānā un detalizēti, kas ikdienā muzejā ne vienmēr notiek, un tas man kā māksliniecei, protams, ir aizraujoši.

Kas ir pievienotā vērtība?

Pats mākslas darbs, neapšaubāmi, ir lielākā vērtība, taču īslaicīgais tetovējums sniedz iespēju mākslas darbu "iznest" ārpus muzeja, redzamā veidā paust patiku par latviešu mākslu, iepazīt un popularizēt to netradicionālā veidā. 

Kādi ir izaicinājumi?

Es nevēlos, lai kāds pēc saviem ieskatiem rīkotos ar manis radītiem mākslas darbiem, tāpat arī es ar lielu pietāti izturos pret citu mākslinieku radīto. Šķirot, atlasīt, izkadrēt atzītu mākslinieku darbus man ir liels izaicinājums, uzdrīkstēšanās, pat, ja darbu autori sen jau devušies aizsaulē. Ir jāspēj rast kompromiss starp oriģinālo, mākslinieka radīto darbu, kurš savā būtībā ir "pilnība", un starp nosacījumiem, kuri jāievēro tetovējuma izgatavošanā, lai tas būtu piemērots pārnešanai uz ādas. Iekšēji man tas ir sarežģīts, daudznozīmīgs process.

 

Attēls no TAADA AADA arhīva