Diskusija “Muzeju efektivitāte. Nacionālā muzeju krājuma pārvaldība”

Ceturtdien, 2018. gada 22. februārī, plkst. 14:00 Žaņa Lipkes memoriālā notiks domnīcas Creative Museum organizēta diskusija “Muzeju efektivitāte. Nacionālā muzeju krājuma pārvaldība”.

Kā tiek organizēta Nacionālā muzeju krājuma pārvaldība?

Kādi ir muzeju krājuma kompletēšanas kritēriji un vai tie paredz laikmetīgās vēstures komplektēšanu?

Kā tiek finansēta muzeju krājuma komplektēšana?

Vai muzeju krājuma politikām jābūt publiski pieejamām?

Vai nepieciešama paradigmas maiņa Nacionālā muzeju krājuma darba koordinēšanā?

Domāšana vienota Nacionālā muzeju krājuma kategorijās, kur visi akreditētie muzeji savā starpā saskaņotu krājuma veidošanas kritērijus un stratēģiskos mērķus, vēl joprojām ir nākotnes izaicinājums; tā ideja iekļauj būtisku pamatojumu sabiedrībai attiecībā uz nācijas kopīgās vēsturiskās atmiņas veidošanu.

Diskusijā piedalīsies:

LR Kultūras ministrijas Muzeju nodaļas vadītājs Jānis Garjāns,

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Latvijas Vizuālās mākslas departamenta krājuma darba vadītāja Daina Auziņa,

Rakstniecības un mūzikas muzeja direktore Iveta Ruskule.

Diskusiju ievadīs muzeoloģes Agneses Neijas pētījuma “Muzeju efektivitāte” kopsavilkums.

Diskusijas moderatori: domnīcas Creative Museum vadītāja Ineta Zelča Sīmansone un muzeologs Raivis Sīmansons.

Šī būs pirmā diskusija domnīcas piecu diskusiju cikla “Muzeju efektivitāte” ietvaros, prezentējot Creative Museum pētījuma rezultātus un aktualizējot jautājumus par muzeju funkcijām un to izvērtēšanas nepieciešamību.

Pieteikšanās dalībai diskusijā līdz 20.02.

ineta.simansone@creativemuseum.lv

Ineta Zelča Sīmansone

Domnīcas Creative Museum vadītāja | Creative Museum Director

Raivis Sīmansons