Rīgas Motormuzeja speciāliste Aija Bauere par sadarbību ar radošajām industrijām

Kāpēc muzejam svarīgi sadarboties ar radošajām industrijām?

Rīgas Motormuzeja jaunās ekspozīcijas dizains nebūtu tapis bez dažādu radošo industriju sfēru pārstāvju iesaistes. Muzeja ekspozīcijas priekšmets, mūsu gadījumā – senie spēkrati –, bez šaubām, ir vislielākā vērtība, bet katram automobilim, motociklam, mopēdam, velosipēdam un pat mazākajam sīkpriekšmetam ir savs stāsts, ko nepieciešams izstāstīt saistoši, izzinoši un, jā, arī izklaidējoši. To var izdarīt cilvēks – gids – vai arī kvalitatīvi veidots ekspozīcijas dizains, modernās tehnoloģijas, videostāsti, projekcijas un citi multimediju risinājumi. Tagad muzejs pats runā un stāsta. Bez radošo industriju iesaistes tas nebūtu iespējams.

Pievienotā vērtība

Pievienotā vērtība, bez šaubām, ir gūtā pieredze, [jauniegūtās] prasmes.

Izaicinājumi

Mācēt sabalansēt vēlmes un iespējas, rast risinājumus nestandarta situācijās, kā arī piekāpties vai, tieši otrādi, aizstāvēt savu viedokli. Nepazaudēt radošumu.

Fotogrāfiju autors Gvido Kajons, no dizaina biroja H2E arhīva