Ineta Zelča Sīmansone. Izdots rakstu krājums Ebreju Rēzekne

12.aprīlī, plkst. 17:00 Žaņa Lipkes memoriālā un 13.aprīlī, plkst. 14:00 Rēzeknes Zaļajā sinagogā tiks atklāts rakstu krājums Ebreju Rēzekne.

Rēzeknes ebreju vēsture līdz šim pētīta maz. Rēzeknes Zaļās sinagogas restaurācijas projekts kalpoja par impulsu tēmai pievērsties ar lielāku vērienu, vienlīdz iesaistīto pētnieku skaita un tēmas atklājuma ziņā.

Rakstu krājumu veido divas simboliskā nozīmē līdzvērtīgas daļas.

Pirmajā atspoguļota Rēzeknes Zaļās sinagogas atjaunošana arhitektu, dizaineru un satura veidotāju skatījumā. Otro daļu veido 12 akadēmiski pētījumi par Rēzeknes un Latgales ebreju vēstures tēmu.

Divus gadus ilgušais projekts – Rēzeknes Zaļās sinagogas ekspozīcija, konference Ebreju Rēzekne, pētījumi – ir veiksmīgi noslēdzies un interesentiem ir pieejams pirmais Rēzeknes ebreju vēstures un sociālās atmiņas pētniecībai veltītais rakstu krājums Ebreju Rēzekne.

Rakstu krājums ir stāsts par ebreju Rēzekni – cilvēkiem, tradīcijām, vēsturi un kultūras mantojumu.

Rakstu krājuma izdevējs: domnīca Creative Museum.

Autori: Dr. hist. Kaspars Zellis, Dr. hist. Inese Runce, Dr. sc. comm. Didzis Bērziņš, Dr. phil. Solveiga Krūmiņa-Koņkova, Dr. art. Nadežda Pazuhina, Dr. art. Baiba Vanaga, Dr. philol. Olga Senkāne, Kaspars Strods, Karina Barkāne, Marina Gehta, Svetlana Amosova, Zane Balčus, Ingūna Elere, Artūrs Lapiņš, Ineta Zelča Sīmansone.

Zinātniskais redaktors: Dr. hist. Uldis Neiburgs.

Korektore: Baiba Vanaga.

Grafiskais dizains: Edvards Percevs.

Rakstu krājums tapis pateicoties Frīdriha Eberta fonda, Valsts Kultūrkapitāla fonda un Rēzeknes pilsētas domes atbalstam.

Vairāk informācijas:

Ineta Zelča Sīmansone